Zdjęcie produktu Gripex Hot Zatoki

Gripex Hot Zatoki8 saszetek

Proszek do sporządzania roztworu doustnego Gripex Hot Zatoki zawiera aż cztery składniki aktywne, które skuteczniej zwalczają objawy przeziębienia oraz lepiej udrażniają zatoki.

24,65

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Tagi:
nerwobóle, zatkany nos, ból gardła, przeziębienie, grypa, zatoki, ból głowy, us pharmacia, bóle mięśniowe, gorączka, paracetamol, usp zdrowie

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:

  • nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • niedokrwistość,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • u pacjentów przyjmujących inne produkty lecznicze zawierające paracetamol, dekstrometrofan, pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak produkty lecznicze zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub produkty lecznicze psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy), chlorofenaminę lub inneprodukty lecznicze przeciwhistaminowe,
  • u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), obecnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni, 
  • kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,
  • ciężkie nadciśnienie,
  • ciężka choroba niedokrwienna serca,
  • mukowiscydoza


Lek zawiera 15 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie. Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami.

Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki dziennie. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorpbani hydrobromidum), chlorofenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku oraz 4 mg chlorofenaminy maleinianu. Pozostałe składniki to: kwas askorbowy, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cytrynowy, powidon, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, sacharoza, tytanu dwutlenek, wapnia fosforan, żółcień chinolinowa.

Kupujący Gripex Hot Zatoki, prosz.d/sp.roztw.doustn., 8 saszetek

Kupowali również

Biuletyn tematyczny

Zapisz się do naszych biuletynów. Uzyskasz najświeższe informacje o wybranym zagadnieniu oraz dedykowanej ofercie portalu recepta.pl. Aby aktywować biuletyn musisz posiadać aktywny newsletter. Aktywacja biuletynu oznacza zgodę na subskrypcję newslettera recepta.pl.

Zaloguj się by dołączyć do biuletynu