Zdjęcie produktu Panadol Extra

Panadol ExtraTabletki powlekane, 12 szt

Preparat Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol  i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Lek przeciwbólowy stosowany w przeziębieniach, stanach grypopodobnych.

8,09

Kategorie:
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Mięśnie i stawy » Bóle stawów » Bóle stawów - preparaty doustne
Mięśnie i stawy » Stłuczenia, zwichnięcia
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeciwbólowe » Bóle menstruacyjne
Przeciwbólowe » Ból gardła
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Paracetamol działa przeciwbólowo w:

  • bólach głowy,
  • gardła,
  • migrenach,
  • bólach zębów,
  • bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
  • bólach menstruacyjnych.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

 

Działania niepożądane

  • reakcja alergiczna (uczulenie)  taka jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasami opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy
  • wysypka skórna lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
  • problemy z oddychaniem
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie
  • zaburzenia czynności wątroby

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra w razie:

  • nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol, kofeinę lub inny składnik leku,
  • choroby alkoholowej,
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
  • zaburzeń rytmu serca,
  • bezsenności.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

 

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
- doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości 1- 2 tabletki, do 4razy na dobę. Nie przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny, ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Ponadto lek zawiera skrobię żelową, skrobię kukurydzaną, powidon (K 25), potasu sorbinian , talk, kwas stearynowy, kroskarmelozę sodową (typ A).

Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, tracetynę

Kupujący Panadol Extra, tabl.powl., 12 szt

Kupowali również

Biuletyn tematyczny

Zapisz się do naszych biuletynów. Uzyskasz najświeższe informacje o wybranym zagadnieniu oraz dedykowanej ofercie portalu recepta.pl. Aby aktywować biuletyn musisz posiadać aktywny newsletter. Aktywacja biuletynu oznacza zgodę na subskrypcję newslettera recepta.pl.

Zaloguj się by dołączyć do biuletynu